Oʻzbekiston Prezidenti MDHning norasmiy sammitida ishtirok etadi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2019-yil 20-dekabr kuni Rossiyaning Sankt-Peterburg shahrida boʻlib oʻtadigan Mustaqil Davlatlar Hamdoʻstligiga aʼzo davlatlar rahbarlarining anʼanaviy norasmiy uchrashuvida ishtirok etadi.
Tuzilmaga aʼzo davlatlar yetakchilari MDH doirasidagi koʻp tomonlama hamkorlikning holati va uni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashishi kutilmoqda.
Hamdoʻstlikning oktabr oyida oʻtgan Ashxobod sammitida qabul qilingan qarorga muvofiq, 2020-yilning 1-yanvaridan MDHda Oʻzbekiston Respublikasi raislik qiladi.

President of Uzbekistan to attend informal CIS Summit
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will attend the informal Meeting of Heads of State of the Commonwealth of Independent States to be held in Saint Petersburg (Russia) on December 20, 2019.
It is expected that the leaders of the CIS will exchange views on the state and prospects for development of multilateral cooperation within the CIS.
In accordance with the decision adopted at the October summit of the Commonwealth in Ashgabat, the Republic of Uzbekistan will chair the CIS from January 1, 2020.